Przejdź do głównej zawartości

Systemy numerologiczne

System numerologiczny to sposób odbierania i interpretacji danych numerologicznych. Istnieje wiele różnych systemów numerologicznych, ponieważ Numerologia rozwijała się w tym samym czasie w wielu miejscach na świecie. Każdy system ma swoje własne zasady.

System pitagorejski jest jednym z najpopularniejszych. Jak sama nazwa wskazuje, ten system został „stworzony” przez Pitagorasa, o którym powiemy sobie więcej na innej lekcji. Twierdził, że zasadą każdego bytu jest liczba. Jego system jest oparty na liczbach od jednego do dziewięciu. Pitagoras przypisał liczbom ciała niebieskie i dźwięki, ale ważne jest byście pamiętali jedynie ciała niebieskie.

1 – Słońce
2 – Księżyc
3 – Mars
4 – Merkury
5 – Jowisz
6 – Wenus
7 – Saturn
8 – Pluton
9 – Neptun

System kabalistyczny czerpie swoją inspirację z Kabały, jest bardzo związany z tradycją żydowską. Ten system ukazuje nam charakter człowieka, jego stan zdrowia, talenty, czy cele w życiu. Podstawą Kabały jest Gematria (opiera się na języku hebrajskim). Kabaliści wierzyli, że w Torze jest ukryty tajemniczy szyfr. System kabalistyczny ma większą rozległą historię, ale według mnie wystarczy dla was jedynie ta porcja wiedzy. Mistyczno-filozoficzna nauka pochodzenia izrealickiego.

System chaldejski to najstarszy system numerologiczny. Pochodzi z Babilonii, a na Wedze opiera swoje korzenie. Ten system w większości rozwijał się przy pomocy okultyzmu. Chaldejczycy nie używają w swoim systemie numerologicznym liczby 9, ponieważ uważali ją za boską.

System wedyjski czerpie inspiracje z Buddyzmu i Hinduizmu. Ten system korzysta z liczb od 0 do 9. 0 to symbol pustki, a 9 symbol energii kosmicznych. Jeżeli podczas obliczeń wyjdzie nam liczba 9, to wynik jest nieważny.

System chiński dzieli się na wiele pomniejszych systemów, ale najważniejszymi są wschodni i zachodni.We wschodniej wykorzystuje się kalendarz księżycowy i kwadrat Lo Shu (czyli kwadrat idealny). Natomiast w zachodniej kalendarz słoneczny i kwadrat magiczny. Dużą rolę w systemie chińskim odgrywa Feng-Shui i elementy:

1,2 - Drewno
3, 4 - Ogień
5, 6 - Ziemia
7, 8 - Metal
9, 10- Woda


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Liczby karmiczne

13 Wysiłek i praca
Błąd poprzedniego wcielenia: życie na koszt innych, zaniedbywanie obowiązków, zabawa gdy inni pracowali. Pokuta obecnego wcielenia: bieda, trudne dzieciństwo, brak pracy, konieczność trudnej pracy do późnej starości.
Należy podejmować bez wahania ciężką pracę, nauczyć się cierpliwości, solidności i odpowiedzialności. Szukać radości w samym fakcie pracy, nie oczekiwać pochwał.
14 Wolność i zainteresowanie strefą nadzmysłową
Błąd poprzedniego wcielenia: nadużywanie wolności, sprawianie cierpienia innym. Także: nadużywanie narkotyków, alkoholu, seksu lub innych używek. Brak uczciwości. Kierowanie się jedynie zmysłowością, brak względu na rozwój wewnętrzny. Pokuta obecnego wcielenia: nieszczęśliwa miłość, trudności w rozwoju talentów, straty materialne i uczuciowe. Możliwe bolesne doświadczenia związane z przejściem na drugi świat (np. śmierć bliskiej osoby).
Należy się skupić na rozwoju wewnętrznym i swojej duchowości. Próbować zapanować nad zmysłowością i nie nadużywać przyjem…

Liczby mistrzowskie

11 Na straży duchowości
Zainteresowania: filozofia, numerologia, psychologia, astronomia. Zdolności: artystyczne, do czytania z ludzi, poznawanie ich osobowości, umiejętności, a także czasem przyszłości.
Powinna być duchowym nauczycielem, unikać pogoni za dobrami materialnymi. Powinna uważać na emocje.
22 Na straży materii
Zainteresowania: konstrukcje, wynalazki. Zdolności: wytwórcze, potrafi każdy swój pomysł zamienić w coś namacalnego.
Mimo że jest praktyczny, twórczy, nie brak mu wyobraźni, a nawet stąpa mocno po ziemi. Może mieć tendencje do odkładania swojej pracy, zadań, na później. Nie wolno mu tego robić. Nie może być także egoistą, bo to prowadzi do destrukcji, a nie tworzenia. Nie może dotykać czarnej magii.
33 Na straży miłości
Zainteresowania: dąży do dobra każdego człowieka i ogółu, interesuje się rzeczami duchowymi, magicznymi i niezwykłymi. Zdolności: ma ciepłą aurę, która sprawia, że przyciąga wszystkich ludzi. Jest współczujący, altruistyczny i empatyczny. Zdolności w kontaktach…

Wibracja imienia i nazwiska

Wibrację imienia i nazwiska dzielimy na życia wewnętrznego, ekspresji zewnętrznej i celów życiowych.

PRZYKŁAD
Wibrację życia wewnętrznego obliczamy, dodając do siebie samogłoski z imienia i nazwiska.
Imię i nazwisko: Olga Mak
Samogłoski: o, a, a
(Korzystamy z alfabetu numerologicznego)
6+1+1 = 8
Wibrację ekspresji zewnętrznej liczmy, dodając do siebie spółgłoski z imienia i nazwiska.
Spółgłoski: l, g, m, k
3+7+4+2 = 16 
1+6 = 7
Wibrację celów życiowych obliczamy, dodając do siebie wibrację życia wewnętrznego i wibrację ekspresji zewnętrznej.
8+7 = 15
1+5 = 6

TABLICE

WIBRACJE IMIENIA I NAZWISKA 1 WIBRACJA ŻYCIA WEWNĘTRZNEGO Osoby niezależne, kierujące się intelektem, pewne siebie i przekonane co do swej wartości. Liberalne i wolne od przesądów, szanują prawo innych ludzi do życia zgodnego z ich własną koncepcją. Uwielbiają stawiać czoło wszelkim wyzwaniom losu i na ogół osiągają sukcesy tam, gdzie inni się poddali. Ich umysł pełen jest oryginalnych pomysłów i światłych idei. Wewnętrzna siła i…