Systemy numerologiczne

System numerologiczny to sposób odbierania i interpretacji danych numerologicznych. Istnieje wiele różnych systemów numerologicznych, ponieważ Numerologia rozwijała się w tym samym czasie w wielu miejscach na świecie. Każdy system ma swoje własne zasady.

System pitagorejski jest jednym z najpopularniejszych. Jak sama nazwa wskazuje, ten system został „stworzony” przez Pitagorasa, o którym powiemy sobie więcej na innej lekcji. Twierdził, że zasadą każdego bytu jest liczba. Jego system jest oparty na liczbach od jednego do dziewięciu. Pitagoras przypisał liczbom ciała niebieskie i dźwięki, ale ważne jest byście pamiętali jedynie ciała niebieskie.

1 – Słońce
2 – Księżyc
3 – Mars
4 – Merkury
5 – Jowisz
6 – Wenus
7 – Saturn
8 – Pluton
9 – Neptun

System kabalistyczny czerpie swoją inspirację z Kabały, jest bardzo związany z tradycją żydowską. Ten system ukazuje nam charakter człowieka, jego stan zdrowia, talenty, czy cele w życiu. Podstawą Kabały jest Gematria (opiera się na języku hebrajskim). Kabaliści wierzyli, że w Torze jest ukryty tajemniczy szyfr. System kabalistyczny ma większą rozległą historię, ale według mnie wystarczy dla was jedynie ta porcja wiedzy. Mistyczno-filozoficzna nauka pochodzenia izrealickiego.

System chaldejski to najstarszy system numerologiczny. Pochodzi z Babilonii, a na Wedze opiera swoje korzenie. Ten system w większości rozwijał się przy pomocy okultyzmu. Chaldejczycy nie używają w swoim systemie numerologicznym liczby 9, ponieważ uważali ją za boską.

System wedyjski czerpie inspiracje z Buddyzmu i Hinduizmu. Ten system korzysta z liczb od 0 do 9. 0 to symbol pustki, a 9 symbol energii kosmicznych. Jeżeli podczas obliczeń wyjdzie nam liczba 9, to wynik jest nieważny.

System chiński dzieli się na wiele pomniejszych systemów, ale najważniejszymi są wschodni i zachodni.We wschodniej wykorzystuje się kalendarz księżycowy i kwadrat Lo Shu (czyli kwadrat idealny). Natomiast w zachodniej kalendarz słoneczny i kwadrat magiczny. Dużą rolę w systemie chińskim odgrywa Feng-Shui i elementy:

1,2 - Drewno
3, 4 - Ogień
5, 6 - Ziemia
7, 8 - Metal
9, 10- Woda


Komentarze

Popularne posty